Аттестация рабочих мест

Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників після узгодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років.

Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесені до переліку. Ми розповімо як провести аттестацию рабочих мест.

Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств і організацій, обгрунтуванні пропозицій про внесення змін і доповнень до списків N 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що надають право на пільгове пенсійне забезпечення, а також для розробки мед щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працюючих.

Клопотання підприємств і організацій про внесення змін і доповнень до списків N 1 і 2 після їх попереднього розгляду органами державної експертизи умов праці подаються Мінпраці, яке готує і подає пропозиції до Кабінету Міністрів України.

Контроль за якістю проведення атестації, правильністю застосування Списків N 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що надають право на пільгове пенсійне забезпечення, пільги і компенсації, покладається на органи державної експертизи умов праці.

Добавить комментарий