Цемент

Цемент-основний матеріал для багатьох будівельних, ремонтних та оздоблювальних робіт. Вибір цементу може визначити довговічність споруди і якість ремонту. На що ж варто звертати увагу при виборі цементу?
В даний час на ринку можна побачити безліч видів і марок цементу різних виробників. Отже, зупинившись на виборі вітчизняного цементу, головне не купити підробку або низькоякісний матеріал. Якщо є можливість купити цемент безпосередньо з заводу-виробника або у фірмовому магазині-це ідеальний варіант. Однак, у більшості покупців такої можливості немає. Тоді, основне правило-уважно вивчати упаковку товару. Головне-інформація про цемент повинна бути максимально повною, а саме: інформація про виробника, стандарти виробництва, дата розфасовки та ін немає повної інформації про виробника — відмовтеся від покупки, якою б привабливою не була ціна. Ми пропонуэмо купить цемент.

Дата виробництва не є обов’язковою для вказівки на упаковці навіть по ГОСТу. Однак, ця інформація дуже важлива, оскільки, як відомо, цемент починає поступово втрачати свої властивості вже через два — три місяці зберігання. Не вдалося з’ясувати дату виробництва цементу-відмовтеся від покупки.

Другий фактор при виборі цементу — це якість самої упаковки. Доброякісний цемент повинен бути упакований в щільний, багатошаровий паперовий мішок з перфорацією для виведення повітря і цементного пилу.

Черговий етап перевірки-промацування мішка. Цемент — матеріал розсипчастий, однак, при недотриманні умов зберігання може тверднути з утворенням цементного каменю, який досить легко відчути на дотик.

Слід також пам’ятати, що стандартний мішок для цементу, в які фасують товар на великих підприємствах, вміщує 50 кілограм. Нестандартні мішки говорять про фасування на кустарних підприємствах, що не може гарантувати якість. Також слід переконатися, що фактична вага мішка не відрізняється від заявленого.

І останнє, купуючи цемент незнайомого виробника або в новому місці, доцільно купити мішок для пробного замісу. Витративши час, можна заощадити чимало коштів і нервів.

Для позначення марки цементу по міцності використовується абревіатура ПЦ або м.наприклад, маркування у вигляді М400, нанесена на упаковку, позначає, що він здатний витримати тиск до 400 кг/см3. Крім того, на ній може міститися інформація про наявність добавок в загальній масі речовини, що позначається буквою Д і їх кількістю у відсотках.

Добавить комментарий