Древесный уголь

Однією з альтернатив» традиційного » вугілля сьогодні є древесный уголь. Але на відміну від свого родича, це екологічно чистий і більш безпечний у використанні продукт.

Як і його виготовляють і чому не застосовують для вироблення електроенергії? Деревне вугілля має спільне походження з кам’яним вугіллям. Вони обидва утворюються з деревини, тільки кам’яне вугілля формується в результаті розкладання деревної породи, яке триває довгі століття. А ось деревне вугілля отримують методом термічного розкладання деревини-піролізу.

Попередньо висушену деревну породу поміщають в реторту-замкнуту сталеву ємність, в яку не надходить повітря. Потім ємність встановлюється в спеціальну піч, де і відбувається процес нагрівання. Під впливом високих температур матеріал в безкисневому середовищі розкладається, перетворюючись в деревне вугілля.

Після піролізу матеріал обов’язково піддається прокалке. Цей процес також проводиться в печі: його суть полягає у відділенні від отриманого вугілля зайвих газів і смол. На заключному етапі реторту дістають з печі, а вугілля відсівають від дрібних фракцій і пилу.

Залежно від вибору «вихідного матеріалу» виробляють різні види деревного вугілля. Також вони відрізняються один від одного різним ступенем вмісту нелеткого вуглецю.

Чорне вугілля (марка а) отримують з м’яких порід деревини – наприклад, тополі, липи, осики. Він вважається вищим сортом деревного вугілля: в матеріалі міститься як мінімум 90% нелеткого вуглецю і не більше 2,5% золи.

Добавить комментарий