Киев

Глобальні зміни клімату вимагають рішучих дій. Так вважають наші вчені. З-за відносно теплі зими, що Україні потрібно переглянути, які рослини слід вирощувати. kyiv.name дізнавався, над якими аграрними культурами почали працювати наші вчені. Детальніше на https://kyiv.name.

Вчені пророкують, що посушливий клімат стане більш характерним для України через пару років. Ситуація з жарким літом і безсніжною зимою стане характерною не тільки для південних і східних регіонів, але і для центральної і північної частини країни.

Наприклад, 3 роки тому в Київській області рясні опади завершувалися в квітні. Влітку, спекотна температура була 28 градусів, а осінь супроводжували сильні дощі. У цьому ж році, тепла температура трималася настільки довго, що восени 2018 було два бабиних літа. Навіть випав у середині листопада — до кінця дня вже розтанув.

Саме тому, в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва, вважають, що необхідно приділити увагу генній інженерії. Мається на увазі, що вчені змінюватимуть якості зернових культур, які є популярними в Україні. Так, вчені хочуть, щоб кукурудза, жито, соняшник стали більш адаптованими до нових умов.

Частково такі сорти вже є, адже в Україні працювали над виведенням посухостійких сортів для Казахстану, Туркменістану, Монголії та Китаю.

Попит на українське Модифіковане зерно зростає з кожним роком. Причина тому, знову ж таки, зміни в кліматі. Там де раніше був підлозі степ — тепер степ з палючим сонцем і вітрами, зникає потроху і лісиста місцевість. Фактор опустелювання дуже серйозно змінює уявлення про зернові культури по всьому світу.

Крім цього, аграрії вважають, що потрібно працювати в найближчі роки над системами зрошення. Вони коштують сотні тисяч гривень, але вчені впевнені, що зараз вони дуже потрібні Україні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *