Кислота азотная

Цей стандарт поширюється на концентровану азотну кислоту, одержувану методом прямого синтезу, через кислоту надазеотропної (проміжної) концентрації, методом концентрування розведеної азотної кислоти, отриманої з аміаку або денітрацією відпрацьованих кислот із застосуванням водовіднімаючих засобів (сірчаної кислоти і нітрату магнію).

Цей стандарт встановлює вимоги до концентрованої кислота азотная, що виготовляється для потреб народного господарства та експорту.

Формула HNO.

Відносна молекулярна маса (за міжнародними відносними атомними масами 1985 р.) — 63,0128. Азотна кислота повинна пред’являтися до приймання партіями. Партією вважають будь-яку кількість продукту, однорідного за своїми якісними показниками, Оформлене одним документом про якість.

При відвантаженні продукту в цистернах кожну цистерну вважають за партію, при транспортуванні по трубопроводу партією вважають кількість продукту, що міститься в сховищі місткістю не більше 100 м, Оформлене одним документом про якість.

Документ про якість повинен містити:

найменування підприємства-виробника та його товарний знак;

Найменування продукту і його марку, спосіб виготовлення (прямий синтез, через кислоту проміжної концентрації метод концентрування-сірчанокислотний або нітратмагнієвий);

номер партії, дату виготовлення;

класифікаційний шифр по ГОСТ 19433;

написи «отруйно», » окислювач»;

кількість бочок;

масу нетто;

результати проведених аналізів або підтвердження відповідності продукту вимогам цього стандарту;

позначення цього стандарту.

Добавить комментарий