Косуля

Косуля — стрункі і граціозні тварини. У них невелика пропорційна головка з великими рухливими вухами і чудово красивими, виразними очима.

Шия у косуль помірної довжини, тонка і гнучка. У старих козлів сибірських козуль вона буває з розвиненим підгруддям, тому здається товстою. Тулуб зазвичай міцний, з округлим ребрами.

У косуль дуже стрункі тонкі ніжки з сильно розвиненою мускулатурою. На повному галопі козулі роблять іноді стрибки до 10 м завдовжки.

Дивовижне видовище являє собою табунок козуль, коли він скаче по відкритій долині зі швидкістю 60-65 км на годину, а окремі тварини, граючи, роблять дивовижні стрибки, піднімаючись у повітря до 2 м і пролітаючи зі складеними передніми ніжками.

Задні ноги у косуль довші передніх, тому вони дуже швидко і легко біжать в гору.

У них міцні, точно сталеві, копитця чорного кольору. Копито у самців, як і у всіх копитних тварин, більш круглого малюнка, а у самок більш овальної форми.

На відміну від інших оленів на ріжках козуль немає так званих перших очних відростків.

Щорічно, подібно всім оленям, в кінці грудня — на початку січня самці козулі скидають роги.

До кінця ж лютого, або в першій половині березня у них знову з’являються молоді ріжки, покриті шерстю.

Линька у косуль буває два рази-навесні і восени. Процес і терміни линьки у них в залежності від температурних умов різко коливаються.

Тепле зимове хутро з м’яким підшерстям з настанням теплої погоди, зазвичай вже в березні, починає рушати-змінюватися. До травня козулі вилинюють остаточно і покриваються літньою рудою шерстю. Осіння линька починається в кінці серпня і закінчується в середині жовтня.