Чоловіче і жіноче безпліддя-проблема, актуальна не тільки в Україні, а й у всьому світі. За статистикою, кожна п’ята подружня пара стикається з неможливістю зачаття дитини. Тому більше 50-ти мільйонів пар репродуктивного віку потребують застосування методів допоміжних репродуктивних технологій. Україна щорічно бореться з великою кількістю безплідних пар. На жаль, ця кількість з кожним роком зростає, в т. ч. частота діагностики безпліддя у жінок. У нас найкраще лечение бесплодия.
Якщо протягом 12-ти місяців регулярного статевого життя без контрацепції вагітність не настає, радимо вам звернутися до фахівця і почати обстеження. Пацієнткам старше 35-років слід звернутися за консультацією до фахівця вже через 6 місяців безуспішних спроб завагітніти. Чим раніше лікар-репродуктолог визначить причину нездатності зачаття, тим вище будуть шанси отримати довгоочікувану вагітність і народити здорову дитину.
Форми безпліддя
Причинами безпліддя можуть бути проблеми зі здоров’ям як у жінок, так і у чоловіків. Чоловіче безпліддя-причина неможливості завагітніти в 46-48% пар. При цьому показник, що характеризує жіноче безпліддя, трохи вище і становить 52-54 %.
Бувають також випадки комбінованого безпліддя, коли обидва з подружжя мають проблеми, які не дозволяють їм зачати дитину. Порушення репродуктивної функції у обох партнерів трапляється в 30% випадків.
Деякий відсоток припадає на безпліддя неясного генезу: чому не настає вагітність, не може визначити жодне дослідження.
Чому не вдається завагітніти: причини безпліддя
Всесвітня організація охорони здоров’я виділила 22 причини жіночого і 18 причин чоловічого безпліддя. До безпліддя у жінок можуть привести порушення овуляції, відсутність або непрохідність маткових труб, доброякісні пухлини матки, запальні захворювання жіночої статевої сфери після інфекцій або некоректно проведених абортів, різні метаболічні порушення (ожиріння, цукровий діабет, дисфункція щитовидної залози та ін.), а також вік.