Поради при купівлі квартири в новобудові

Придбання квартири – будь то новобудова або вторинний ринок – завжди було справою досить відповідальнию і в якомусь сенсі ризикованою. Погодьтеся, нікому не хочеться розпрощатися зі своїми грошима, які часто накопичуються довгі роки, і отримати  зовсім не те, що очікувалося. І прикро, якщо цього можна було б уникнути, приділивши трохи більше часу вивченню питання.

Звичайно, це не повний перелік моментів, на які варто звернути увагу при виборі та купівлі квартири в новобудові, і існує досить нюансів і виключень в кожному з них. Але цей список порад неодмінно має враховуватися. якщо ви цінуєте свії гроші, нерви і час, Новостройки Киевской области: инвесторы рекомендуют ЖК «Лесной квартал» и «Крона Парк» — перевыренний варіант нашими спеціалістами! Але як-що вам все ж таки не підходить рекомендованний варіант, стає питання — як все-таки не залишитися з носом при купівлі квартири в новобудові? Не можна сказати з упевненістю, що існує 100% рецепт успіху в цій справі, але деякі пункти не повинні залишатися без уваги, якщо ви налаштовані на успішну покупку. Отже, поїхали.

Порада №1:
познайомтеся з забудовником ближче. Бажано як в Мережі, так і «особисто». Ознайомтеся з офіційним сайтом компанії (якщо такого немає, то це вже перша ластівка), продивіться  інтернет вздовж і впоперек, не полінуйтеся і відвідайте форуми, на яких спілкуються щасливі (або не дуже) власники квартир від цього забудовника – які відгуки, рекомендації. Чим більше позитивної інформації ви знайдете, тим більше шансів, що цьому забудовнику можна довіряти.

Якщо ви вже вибрали об’єкт, то зовсім не зайвим буде відвідати офіс з продажу, офіс забудовника, сам будівельний майданчик. Повірте, якщо вас буде щось бентежити вже на цьому етапі, далі думати сенсу немає.

Порада №2:
юридична сторона питання повинна бути вивчена від а до я. Це стосується абсолютно всього. Ознайомтеся з установчою документацією самого підприємства-забудовника, дозволами на будівництво будинку, датою видачі цього документа і термінами дії, зверніть увагу на цільове призначення та вид дозволеного використання, поцікавтеся наявністю права власності або оренди на ділянку землі на якій зводиться будівля, важливим моментом є відповідність «планів» забудовника проектної документації.

Багато про що може сказати наявність великого банку-партнера у підприємства: якщо компанія пройшла акредитацію у банківських структур, то можна розцінювати її як надійниу. Якщо вся документація в порядку, необхідно вивчити сам договір. Краще звернутися за допомогою до юриста, оскільки людина без підготовки може не звернути уваги на критичні моменти.

Ретельно перевірте документи і повноваження людини, якиа веде з вами діалог від імені компанії – на цьому етапі зустрічається чимало пройдисвітів.

Порада №3:
перевіряйте, які матеріали використовуються в будівництві, утеплення та оздоблення. Технологія будівництва та матеріал стін – мабуть, найголовніші критерії міцності і екологічності споруди. І ви, звичайно, не будете в захваті, якщо за рахунок тонких міжквартирних стін можна буде слухати новини по телевізору разом з сусідами. Звертайте особливу увагу на матеріал, яким утеплюється будинок всередині і зовні – він обов’язково повинен відповідати стандартам.

Якщо квартири здаються з внутрішньою обробкою, з’ясуйте, які саме роботи виконуються і що за матеріали будуть використані. Найчастіше, вони не найкращої якості. Так що подумайте, чи підходить вам такий варіант чи ні, від внутрішніх оздоблювальних робіт можна і відмовитися.

Порада №4:
ретельно досліджуйте інфраструктуру району, зверніть увагу на рух транспорту в години пік. Досить часто трапляється так, що люди на радощах поспішають швидше вселитися в нову квартиру, а згодом розуміють, що погарячкували з вибором району. Це стосується як володарів власного транспорту, так і «пішоходів».

Останніх явно не обрадує перспектива щоранку ходити півтора кілометри до найближчої зупинки громадського транспорту, а ось настрій водія авто може неабияк зіпсувати затяжна пробка або відсутність вільного місця для паркування поблизу будинку.

Поцікавтеся наявністю магазинів, шкіл, садочків, лікарень та інших «благ інфраструктури» у вашому районі, щоб не довелося потім чекати ще кілька років, поки це все добудується. У цьому ж пункті хотілося б нагадати про залізниці, кладовища, промислові підприємства та інші принади. Напевно, не варто говорити, чому це важливо.

Порада №5:
розберіться, хто буде обслуговувати будинок і прибудинкову територію після здачі будинку. Якщо в новобудові чверть сотні поверхів, яких зусиль буде коштувати створити у такому будинку ОСББ? Інша справа, якщо забудовник закріплює за будинком комунальне підприємство-партнера, яке вже давно обслуговує новобудови даної будівельної компанії. А це досить зручно, тому цей критерій часто впливає на вибір інвесторів.

Рада №6:
розраховуватися за покупку тільки по безналу і ні в якому разі не підписувати ніяких додаткових документів на прохання забудовника. Всі фінансові операції повинні проходити тільки через термінал, зберігати всі чеки і виписки – не просто важливо, а необхідно.

Якщо забудовник трохи затягує зі здачею будинку, він може попросити підписати угоду про продовження строків будівництва. Після підписання він буде мати всі законні підстави серйозно відстрочити здачу будинку і позбавляє вас можливості якось оскаржити цей момент у суді.

Порада №7:
перевіряйте кожну щілину при прийомі квартири в новобудові. Всі недоліки, недоробки та інші дрібні і великі неприємності повинні бути зазначені в акті прийому-передачі. Забудовник повинен їх усунути, якщо є невідповідності з пунктами контракту. В контракті також часто прописано, який допустимий відсоток розбіжності в площах існує. Але якщо площа зданої квартири істотно відрізняється від тієї, що вказана в контракті, ви можете вимагати компенсацію.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *