Що і де в Україні найактивніше будують

У першому півріччі 2017 року темпи зростання житлового будівництва виявилися нижчими від темпів зростання інфраструктурних проектів та нежитлової нерухомості

Індекс будівельних робіт у першому півріччі 2017 року досяг 125%. При цьому лише три області показали зниження темпів будівельних робіт. Про цих і інших позитивних тенденціях ринку будівництва розповіли в рейтинговому агентстві «Євро-Рейтинг».

Де будували

За даними Держстату України, за підсумками першого півріччя 2017 року практично всі регіони країни продемонстрували значне поліпшення показників розвитку будівельної галузі. «Лише в трьох областях – Луганській, Миколаївській і Чернівецькій – індекс будівельної продукції в першому півріччі виявився нижче 100%. У минулому році областей, що показують зниження обсягів будівництва, було дев’ять», – розповів ABCnews директор компанії «Євро-Рейтинг» Григорій Перерва.

Експерт зазначив, що показник Луганської області пояснюється насамперед значними фінансовими вливаннями відновлення регіону в минулому році, які в першому півріччі були набагато менше. Він також сподівається, що Миколаївська область за підсумками року зможе продемонструвати найкращі результати, адже там анонсовано старт великих інфраструктурних проектів. А ось затримка Чернівецького регіону в цьому році виявилася очікуваною – регіон показує погіршення показників і за іншими параметрами.

Але в цілому по країні оптимістичні результати. За перше півріччя виконано будівельних робіт на 36 млрд грн. (на 10 млрд грн більше, ніж за аналогічний період минулого року), таким чином, індекс стройпродукции досяг 125%. У червні 2016 року цей показник становив 117%, а за підсумками перших півріч в 2012-2015 років не піднімався вище 100%.

Найбільший ривок у порівнянні з минулим роком показали Кіровоградська (184,2%), Житомирська (182,2%), Полтавська (147,1%) та Запорізька (144,5%) області.

Обсяги виконаних будівельних робіт за регіонами України, питома вага яких у загальному обсязі перевищує 3% у першому півріччі 2017 року, млн грн. Григорій Перерва підкреслює, що хорошою тенденцією також є те, що серед дев’яти регіонів, що дають не менше 3% загального обсягу будівельних робіт, у шести індекс будівельної продукції вище середнього: Полтавська (147,1%) Одеська (133,1%), Вінницька (129,9%), Харківська (131,9%) та Київська (129,0%) області і Київ р. (129,7%).

У Донецькій, Дніпропетровській і Львівській областях темпи нижче середніх по країні, але тим не менш, показники – позитивні.

Індекс будівельної продукції по регіонах України, перевищили середнє значення показника в першому півріччі 2017 року, %. Що будували

Ще один тренд минулого півріччя: темпи зростання житлового будівництва (16,5%) нижче темпу зростання інфраструктурних проектів (29%) та нежитлової нерухомості (27%). «Випереджаючі темпи зростання будівництва у виробничій сфері – ознака поліпшення економічної кон’юнктури в країні. Кілька останніх років проекти у житловому будівництві були локомотивом галузі. Втім, нинішній показник у 16,5% – не гірше торішнього, тоді як нежилищное будівництво рвонуло на 10 пунктів, а інженерні проекти – ще сильніше», – каже Григорій Перерва.

Експерт підкреслює, що враховуючи сезонність виділення фінансування на інфраструктурні проекти, велика ймовірність, що цей сектор значно посилить свої показники до кінця року. В цілому, зростання питомої ваги інфраструктурного будівництва говорить про пожвавлення економіки і перерозподіл грошових потоків у виробництво.

Обсяги виконаних будівельних робіт в Україні в першому півріччі 2015-2017 років, млрд грн

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *