Спойлер

Слово спойлер (від англійського to spoil — псувати) сьогодні в російській мові має три основних значення.

По-перше, спойлер це переказ фільму або книги з розкриттям основної інтриги. Можна сказати, що спойлер це відповідь на питання » Хто вбивця?», який читач повинен дізнатися, як правило, самому кінці оповідання. Таким чином, розповівши спойлер, можна зіпсувати читачеві захоплююче читання книги або перегляд фільму. Наприклад, ось вам спойлер для трилера Акуніна «Декоратор»: вбивця — Цвинтарний працівник з українським акцентом. Від слова «спойлер «в російській сленгу навіть утворився дієслово» спойлерити», тобто повідомляти або писати комусь спойлер якогось модного блокбастера. Ми пропонуємо купить спойлер.

По-друге, спойлер це деталь автомобіля, що регулює повітряні потоки навколо корпусу. Автомобільний спойлер підвищує стійкість машини на дорозі і сприяє зниженню тертя повітря. Найчастіше спойлера встановлюють на гоночні автомобілі.

По-третє, спойлер це «підставний» кандидат на виборах, який балотується лише для того, щоб відібрати голоси у опозиційного кандидата. Часто спойлери поводяться як самостійні кандидати зі своєю «незалежною» програмою, проте в більшості випадків це пішаки, які використовуються владою для отримання потрібного результату свого кандидата. Так наприклад, мільярдер Прохоров був явним спойлером на президентських виборах 2012 року.

Добавить комментарий