Тернополь

Реформування української держави відбувається на всіх фронтах. Одним з лідерів цього процесу є Верховна Рада України, яку вже називають найефективнішим, результативним скликанням українського парламенту за всі роки незалежності. Як повідомляє прес-служба yes-ternopil.com з посиланням на hmarochos.kiev, на цьому тижні законодавчий орган проголосував за законопроект, який прирівнює людей на візках до учасників дорожнього руху. А це означає, що ці люди на візках можуть рухатися по крайній правій смузі після прочитання законопроекту у другому читанні. Детальніше на yes-ternopil.com.ua.

Офіційний портал парламенту повідомляє, що Верховна Рада підтримала проект закону, а тому сьогодні особи, які пересуваються на візках з двигуном і не мали можливості бути віднесеними до учасників дорожнього руху, а відтак і не мали права на безпечне рух, можуть це робити. Ініціював створення законопроекту №7486 прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Тому новий закон дозволяє людям на візках рухатися по крайній правій смузі проїзної частини чи узбіччя і виконувати вимоги, що стосуються велосипедистів. Що важливо при русі по тротуарах і велодоріжками зі швидкістю пішохода людей на візках поширюються такі ж вимоги, як і до пішоходів.

Крім прав в законі зазначено і обов’язки для людей на візках. Зокрема, люди на візках, зі свого боку, повинні їздити на технічно справних кріслах, обладнані світловідбиваючими пристроями. Заборонено перевозити пасажирів і вантажі, які заважають управлінню візком і буксирувати Причепи. У законопроекті передбачено внесення змін до закону України «Про дорожній рух». Також, і це дуже важливо, документ передбачає заміну слова «інваліди» на коректне «особи з інвалідністю».

Нагадуємо, оголошено конкурс «відкриті двері», на якому відзначать заклади та локації з найкращою доступністю та зручністю для маломобільних людей.

Отже, Україна стрімко прямує до європейської спільноти, а тому питання врегулювання прав та обов’язків маломобільних верств населення це якраз підтверджує.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *