У підсумковий список реновації потрапили 5144 будинку

У підсумковий список будинків, що йдуть під знос в рамках програми реновації, включені 5144 будинку. Про це повідомив мер Москви Сергій Собянін.

Повний список будинків опублікований на сайті мера і уряду столиці.

Заступник мера Марат Хуснуллін при цьому уточнив, що черговість знесення будинків у рамках програми реновації визначать до кінця 2019 року. Точний список майданчиків для будівництва за програмою буде підготовлений до 1 жовтня.

Хуснуллін також зазначив, що найбільша кількість будинків, включених в програму реновації, розташоване у Східному окрузі (1055), найменше — в Зеленограді (34 хати). Центром реновації, за його словами, став південно-східний район Кузьминки, в якому в програму включено 284 будинку.

Будь багатоквартирний будинок може бути виключений з програми на будь-якому етапі участі шляхом голосування на порталі «Активний громадянин», у центрі послуг «Мої документи» і через протоколи загальнобудинкових зборів власників.

Як повідомлялося раніше, в опитуванні через центри держпослуг і програму «Активний громадянин» взяли участь 4543 будинки, з яких за вступ в програму проголосували жителі 4079 будинків. Багато будинків хотіли увійти в програму, але не встигли, так як закон про реновації швидко набув чинності.

Експерти помітили, що з-за 1500-1600 будинків, бажаючих вступити в програму, владі доведеться знести близько 17,5 мільйонів квадратних метрів житла, на яких проживає 1,12 мільйона осіб – майже десята частина населення Москви. Для переселенців знадобиться 23,3–24,8 мільйона квадратних метрів, у зв’язку з чим місту потрібно збільшити обсяг будівництва на продаж. Спочатку програма була розрахована на 15 років, то нині реальний термін такої програми складає близько 25 років.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *