У цьому році повинен визначитися вектор розвитку енергосервісу для житла

Цей рік повинен продемонструвати і довести, що енергосервіс у житло може бути цікавим бізнесом, який досягне значного масштабу в наступні роки. Про це порталу 100realty.ua розповів Олексій Корчміт, радник голови Держенергоефективності.

«Повноцінні ОСББ у нас створені і працюють тільки в 10% від всіх багатоквартирних будинків в Україні. При цьому, в минулому році проводилося дослідження, яке показало, що майже 80% ОСББ і ЖБК поки ментально не готові брати кредити на термомодернізацію. Навіть якщо це пільгові кредити, завжди в будинку є частина людей, які бояться кредитних зобов’язань, оскільки думають, що втратять квартиру, якщо кредит не буде виплачуватися. І хоча це не так, оскільки квартира не є заставою по таких кредитах, подолати цей стереотип важко. Тому сьогодні дієвим механізмом і джерелом фінансування для проведення термомодернізації житлових будинків (крім фінансів самих жителів) може стати енергосервіс. Якщо просто пояснювати мешканцям, що таке ЕСКО, то можна говорити, що їм пропонується утеплення в розстрочку без переплати», – зазначив експерт.

Раніше повідомлялося, що жителям важливо, щоб їх платіжки за комунальні послуги зменшилися відразу після проведення термомодернізації на умовах ЕСКО-договорів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *