Вчені винайшли водопроникний асфальт

Таке покриття здатне пропускати крізь себе до 4000 літрів води в хвилину, залишаючи поверхню практично сухий.

Компанія Lafarg Tarmac винайшла дорожнє покриття, яке пропускає через себе воду. Це проникне покриття назвали бетон Topmix Permeable, він здатний пропускати крізь себе до 4000 літрів води за хвилину, практично не залишаючи калюж. А зроблені з нього дороги отримають властивість завжди залишатися сухими. Крім того, як запевняють його творці, абсорбуюче властивість асфальту дозволить в жарку погоду знижувати температуру доріг, оскільки вода, яка просочується в нього, може знаходитися під ним у системі дренажних каналів мембран, і, випаровуючись, його охолоджувати.
Над створенням такого дорожнього покриття вчені-інженери працювали понад 60 років. Довгий час вони не могли надати йому належну міцність, яка дозволила б використовувати цей асфальт при будівництві доріг. Проте, зараз ця проблема вирішена, і для демонстрації властивостей покриття їм було залито площа однієї з автостоянок в англійському місті Хай-Уиком Верхній шар покриття, по суті, складається з великої гальки, яка дозволяє воді просочуватися всередину. Під ним може перебувати вбирає підкладка з дренажними каналами або спеціальною мембраною. І все це вкладається безпосередньо на грунт. Таке покриття може стати ідеальним для будівництва доріг, розташованих у низинах міст, куди при зливових дощах стікається вода. Також воно зможе вирішити проблему з калюжами на під’їзних доріжках до будинків, велосипедних доріжках і автостоянках. Тобто там, де застоюється вода і калюжі можуть становити небезпеку для людей і автомобілів.

На жаль, поки що автори цього унікального асфальту кажуть, що він створений для теплих міст, тому що від сильних морозів асфальт лопається і дає тріщини. Проте, вчені обіцяють у найближчому майбутньому вирішити цю проблему.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *