Як побудувати басейн своїми руками

Басейн — це штучна водойма. В залежності від того, з яких матеріалів зроблена чаша басейну залежить термін його служби. Будівництво басейну — задоволення не з дешевих, тому потрібно продумати все так, щоб співвідношення «ціна-якість» конструкції було ідеальним.

Переважно при будівництві басейнів використовують залізобетон — він простий в обслуговуванні і довговічний. Найчастіше такі конструкції застосовують при спорудженні як індивідуальних сімейних басейнів, так і для великих спортивних об’єктів. Будівництво даних басейнів займає близько 3 місяців і проводиться в кілька етапів. Термін служби такої конструкції значно перевищує термін служби басейнів інших типів.

1. Найважливіший етап — це проект майбутньої конструкції, який повинні розробляти професійні архітектори та інженери, адже басейн є будівельним об’єктом.

2. Після того, як проект розроблений і затверджений, починається другий етап — розмітка і викопування котловану. Основну роботу тут виконує екскаватор, а коригування проводиться відбійним молотком та лопатами. Глибину котловану потрібно зробити більше на 50 см, ніж зазначено в проекті.

3. Після того, як котлован підготовлений, відбувається укладання щебеню (15 см) і споруджується бетонна стяжка (10 см).

4. Потім проводиться армування, яке йде спочатку по дну конструкції, а потім по стінах. Арматура повинна укладатися в два шари, її елементи скріплюються один з одним в’язальним дротом. Між арматурою з кожної сторони відстань повинна бути 20-30 см

5. Наступним етапом є виготовлення і установка опалубки. Для виробництва суспільних басейнів використовується розбірна багаторазова форма, для приватного басейну використовують опалубку, зроблену з дощок і фанери. Опалубка повинна бути вище заливається конструкції приблизно на 20-30 см.

6. Після того, як готова опалубка, проводиться заливка бетоном конструкції, який обов’язково повинен бути водостійким. Бетонний розчин повинен заливатися безперервним потоком. Опалубка знімається тільки тоді, коли бетон повністю висохне.

7. Потім необхідно засипати ями навколо басейну і утрамбувати землю, щоб конструкція мала естетичний вигляд.

8. Завершальним етапом є оформлення чаші басейну, яка, як правило, викладається плиткою з кахлю.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *